אפריל 2014 

ברכת מטה מתחברים

 

שלום לשותפים ולארגונים ברשת של "מתחברים בונים עתיד ביחד" לקראת פרוס חג הפסח אנו שולחים עדכון מספר-3 כדי לשתף אותכם בפעילות ברבע הראשון של השנה. בעדכון המצורף יש פירוט רק על הפעילות  ליבה שלנו אך שישבנו לאסוף את ה"אדוות" של הפעילות, מצאנו שאתם בארגונים שלכם מקיימים לא מעט פעילות המשך  ברוח "מתחברים" ועל כך הברכה הגדולה. הפעילות שלכם כהמשך לחשיפה למסר של "מתחברים" הינה בדרך כלל פעילות  עומק מתמשכת כחלק מהעבודה השוטפת של הארגון שלכם ולכן בעיננו ההמשך הזה של רוח "מתחברים" אצלכם הוא התהליך החשוב והמעמיק והוא המטרה האמיתית של כולנו. שאו ברכת מתחברים בשם הצוות המוביל  של הארגונים ובשם המטה המצומצם,
רם שמואלי- יו"ר מתחברים
גמא שפר- ראש מטה מתחברים

 

מידעון מתחברים

 

מסע מתחברים בהשראת מסע המושבות מס. 3

בתאריך 24-25 בפברואר 2014, יצא לדרך מסע "מתחברים בהשראת מסע המושבות" מספר 3 בהשתתפות ראשי ארגוני רשת מתחברים ובהשתתפות הרב הראשי לישראל, הרב לאו ואשתו. תחנות המסע היו בחדרה, עפולה, אורנים, מרחביה, פוריה, השומר החדש בקיבוץ לביא ביחד עם גרעין צבר ובסיס חיל האוויר רמת דוד.

 

הכשרת מנחים למעגלי שיח

בתאריך 4 בפברואר 2014 , התקיים בפתח תקווה, מרכז פדגוגי שיין, קורס הכשרת מנחי מעגלי שיח. בקורס השתתפו 50 נציגים מ 14 ארגונים והוא נותן כלים למנחי קבוצות לנהל מעגלי שיח ופעילות חיבור  על פי מתודולוגיית העבודה של "מתחברים". קורסי הכשרה נוספים יתקיימו בעתיד. כל מנחה קיבל כתשורה וכלי הקשבה טבעת עץ זית של"מתחברים" כפי שמופיעה בתמונה.

 

מתחברים בונים עתיד בזמר

בתאריך 27 למרץ 2014 , התאספו 550 אנשים מכ-26 יישובים שונים ביחד עם 10 ראשי עיר ומועצות לשבת ולדבר על בניית עתיד משותף ביחד! השיח התקיים סביב שולחנות עגולים כשסביב כל שולחן יושבים צעירים ערבים ויהודים
וקיימו שיח משותף בין שווים. הצעות לפרויקטים משותפים של כל 55 השולחנות הועלו בזמן אמת לפייסבוק ויהוו בסיס ליוזמות אזוריות משותפות.

 

מתחברים בבני ברק בהובלת "פלוגתא"

בתאריך 20 למרץ 2014, התקיים מפגש מרתק של חברי "מתחברים", חילונים ודתיים, בישיבות פונוביץ' ונתיבות עולם שבבני ברק. המפגש נפתח בביתו של הרב פוברסקי  ועסק בשאלה מה משמעות של לבנות עתיד ביחד. אח"כ
הצטרפו המבקרים לתלמידי הישיבה ללימוד דף גמרא בחברותא . נבדקת האפשרות לייצר מפגשי המשך ביניהם לקיים 2 מפגשים נוספים ביום השואה (בבני ברק) וביום הזיכרון לחללי צה"ל (בבית חיל האוויר, הרצליה).

 

ארוע שותפות "מתחברים" בכנס מנהלי מכינות ב-10.2.14

בקיימנו שיח ׳מתחברים׳ בהובלתו של קובי שמואל כחלק מהמטרה שלנו לחבר אלינו מובילי ארגונים. מדהים כמה אפילו מחנכים מובילים בישראל נהנים מחיבור, סיפור אישי ושיתופי פעולה. תודה לשותפתנו אירית ברוק המדהימה ממנהל חברה ונוער.

 

מפגש התנעה לתכנון והערכות צעדת "מתחברים- בדרך לירושלים"

מיקום: רחוב אליעזר קפלן 42, פתח תקוה
התחלה: 10/04/2014 12:00 - סיום: לא נקבע
 
ביום חמישי, 10 במרץ 2014, שעה 12:00 יתקיים  במרכז הפדגוגי שיין, (רח' קפלן 42, פתח תקוה), מפגש התנעה לתכנון והערכות צעדת "מתחברים- בדרך לירושלים". מועד הצעדה נקבע לתאריכים 13-14 באוקטובר 2014.  חברי רשת אירגוני מתחברים מוזמנים להצטרף לשולחן העגול ולהשפיע על מתכונת הצעדה ולסייע בתהליך ההפקה.
 
הוסף ליומן: Google Calendar Yahoo Calendar
 

 

צפו בנו ב YouTube!

 
סרט תדמית של מתחברים
 
 
צפה עכשיו

 

"מבזקים" של דברים שאנו קשורים ושותפים בהם

 

  • אירוע פלוגתא בשיתוף עם מתחברים בהרצליה. מפגש של חרדים וחילונים לבירור שאלות יסוד כמו המרחב הציבורי בשבת ועוד. 
  • תמיכה של "מתחברים" בפרויקט "נפגשים בשביל ישראל" בהובלת רעיה ויוסי הפנר. כל הכבוד לכל המובילים. אנו כעת רק תומכים ומפרסמים ובעתיד בשנים הבאות רוצים להצטרף ולעזור ככל שיהיה ניתן.
  • שני מפגשי מתחברים בבוסטון במסגרת יצירת קשר עם שותפים בקרב יהדות העולם וישראלים שגרים בחו"ל.
  • הכשרת מנחים בנצרת לחברה הערבית .
  • הקמת "שולחנות מתחברים מקומי" בעיר או במועצה או באזור בארץ. עד כה נמצאים בשלב תכנון ופגישות כזה או אחר בערד, נתניה, אשדוד, מודיעין, גבעת שמואל, עמק חפר (כחלק מהאירוע) ועוד. נושא זה הנו בפיתוח ואין עדיין תפישה מגובשת אך ברור שההשראה והניסיון והכלים שאנו מביאים תורמים כבר כעת ליוזמות בשטח.