דף הבית >> מידעונים >> מידעון אוגוסט 2014
 

מידעון מתחברים מס' 6 - אוגוסט 2014 

מתחברים בונים עתיד ביחד - מבצע "צוק איתן"

 

 
לפני 5 שבועות נעמדו 3 אמהות של הבנים שנחטפו וברגע הכי קשה בחייהן, העבירו לכולנו מסר של אחדות וחיבור. מאז יצאה המדינה למלחמה. החברה  הישראלית  התלכדה כגוף אחד באחדות שלא נראתה כמוה בעבר  כדי לתמוך את  החיילים, תושבי הדרום, המשפחות ואחד את השני. רוח האחדות והערבות ההדדית חייבת  להישמר גם לעתיד לבא. רשת "מתחברים" נרתמה בהיקף פעילות  חסר תקדים  של מפגשי אלפים ומפגשי מנהיגים כדי לחזק את אותה רוח וכדי לדון איך ממשיכים אותה  גם לעתיד.
 

 

מתחברים להשבת הבנים הביתה

לאור חטיפת שלושת הנערים, קיימנו אירוע "מתחברים להשבת הבנים הביתה". כ 2,500 איש התכנסו סביב 250 שולחנות עגולים (מספר המשתתפים הגדול ביותר שלנו אי פעם), מול מוזיאון תל אביב. המשתתפים כללו נערים מישיבת "מקור חיים" (בה למדו שניים מן הנערים שנחטפו), כמו גם בני הנוער ומבוגרים מהגליל ועד לנגב, שהגיעו להזדהות ולחזק את משפחותיהם של שלושה הבנים החטופים. נשיא המדינה רובי ריבלין, , הפתיע אותנו שבהצטרף אלינו במהלך האירוע ואף נשא דברים. עלות האירוע שאורגן תוך שלושה ימים בלבד, הייתה 100,000 ₪.

 

אירוע "מתחברים להשבת הבנים הביתה" כפי שתועד במצלמת אחד המשתתפים

 
 
 
 
צפה עכשיו

 

"מתחברים בכיכרות"

לצפייה במפת "מתחברים בכיכרות"

 

מתחברים עם הנוער אל חברי הכנסת

 

כנס מחנכים בחירום

 

סדנה אסטרטגית למטה מתחברים

 

מחברים לתמיכה בחיילים ובמשפחות השכולות

 

מתחברים לאהבת חינם

בערב 8 באב, אל מול פני העיר העתיקה. התקיים מפגש מרתק של מנהלי ארגונים ומובילי דעה בחברה בישראל שכולו עסק בשאלה הגדולה. איך ממשיכים את רוח האחדות בעם גם מימי שיגרה. באירוע בו נטל חלק גם הרב הראשי לשעבר דוד לאו עסק באיך לומדים את הלקח של חורבן ירושלים וחורבן העם פעמיים בהיסטוריה שלנו בתאריך ט' באב. מערכת הקשרים ושיתופי הפעולה שנרקמו בין האנשים תייצר את הכוח לשינויי חברתי חינוכי בישראל. האירוע נחתם בשירת התקווה ושירת ירושלים של זהב אל מול הר הבית.