דף הבית >> פרוייקטי הדגל >> הדלקת משואות בראשי חודשים
הדלקת משואות בראשי חודשים          
 
יוזמת מתחברים - חידוש הדלקת משואות החודש
 
מידי חודש בחודשו מציינים חברי אירגוני רשת מתחברים-בונים עתיד ביחד , את חידוש החודש, איש איש במקום מגוריו ובדרך אשר יבחר: מי בהדלקת משואה, מי בהדלקת נר ומי בסעודה עם חברים ומשפחה. אבל כולם מציינים זאת ביחד!!!

יוזמת  מתחברים לחידוש הדלקת משואות החודש מזמינה כל אחד ואחד לעצב בעצמו את נקודות החיבור לציר הזמן הייחודי שלנו, כברכה להתחדשות ולחיבור בין כולנו.

את הדלקת משואת החודש רצוי לקיים בחברותא ואף להוסיף פרק לימוד קצר. מדי חודש נפרסם בשיתוף בית הרב קוק אמרה חודשית או מגד ירחים, בלשון הרב קוק, שנכתבה על ידו בהתייחס למאפיינים המיוחדים של כל חודש וחודש בלוח השנה היהודי.

ראוי ונכון לנצל את אירוע הדלקת משואה לחיבור בן שונים, ולהזמין להדלקת משואה חברים ממסגרות שונות ו"לפתוח שולחן" עם שכנים וחברי קהילות אחרות. לבד מנקודת ציון החודש, לא פחות חשוב להפיץ את ברכת החודש לבני המשפחה, חברים, מכרים וכל אלו שאינם לידכם בנקודת זמן זו ובכלל זה לכל רשימות התפוצה של ארגוניהם. 

בכל מקרה כולם:  מדליקים, מצלמים ושולחים בכל אמצעי דיוור אלקטרוני את התמונות לידי מרכז הפרויקט: ערן ראובני, נייד: 050-9020377   eran.reuveny@gmail.com

תמונות יועלו לדף הפייסבוק של מתחברים-בונים עתיד ביחד. נקודות ההדלקה יסומנו ע"ג מפת מידע גיאוגרפית- GIS וכל שתי נקודות סמוכות יחוברו בקו. כך נעשה עד שנוכל לשרטט על גבי מפת ישראל רשת קוים מדן ועד אילת ומים אל ים.  בנוסף נפעל לסלול מחדש נתיב קשר עין בין פסגות הרים ובכך לשחזר הלכה למעשה את הדלקת המשואות כערוץ תקשורת שחיבר בין תושבי ארץ ישראל והיושבים בבבל.

בראש חודש ניסן נכוון לקיים מהלך מיוחד של חיבור משואות החודש: המהלך יכלול הגעה של חברי ארגון הג'יפאים לנקודות ההדלקה השונות, מפגש עם המדליקים במקום ומשם המשך בנסיעה להר איתן שם מתוכנן להתקיים אירוע הדלקת משואה חגיגי בהשתתפות מעגלי מתופפים, שופרות, פרקי לימוד וכן שירה, ריקודים  ופתיחת שולחן. 
 
לביא, גבעת יואב, רתמים, גלעד, יגור, אגן שקמה חוות הר שמש, פלמ"חים, גבעת נילי, יבנאל, מנוחה, בית ניר, חוות חביביאן ועוד.
 
לייבסיטי - בניית אתרים