דצמבר 2013  ניוזלטר מס' 1

מידעון מתחברים  יצאנו לדרך

מתחברים בדרך לירושלים

בחול המועד סוכות תשע"ד, יצאה לדרך צעדת "מתחברים בדרך לירושלים". בצעדה השתתפו למעלה מ-5,000 איש מכל גווני החברה הישראלית: דתיים וחילונים וחרדים וצעירים ומבוגרים ועולים חדשים וערבים ודרוזים. במעמד הסיום בהר הרצל הצטלמנו אלפים בלב אנושי שאומר "מתחברים מהלב".  מטרת הצעדה הייתה חיבור בחברה הישראלית מחד וחיבור לירושלים מאידך. אם לשפוט מהסרטון המצורף עמדנו בשני היעדים ואנו כבר מתכננים את שנה הבאה.
לסרטון קצר

 

"מתחברים- בהשראת מסע המושבות"

בבתאריך 24-25 באוקטובר 2013 יצאו חברי מתחברים, מנהיגים ומובילים של ארגונים מהתחום החברתי-חינוכי ואנשים מהמגזר הפרטי- עסקי, למסע בן 30 שעות של התחברות. מסלול המסע כלל שילוב של תחנות ממסע המושבות של הרב קוק (שהתקיים בשנת 1913) ביחד עם תחנות של ציונות ויהדות  חדשה ומתחדשת. ביקרנו בבית הכנסת החדש בבית השיטה ודיברנו על תופעת הכיפות השקופות וסיימנו בבסיס  חיל האוויר רמת דוד. לא פסחנו על שחזור הריקוד של הרב קוק בחדר האוכל בפוריה, וריקודים אל תוך הלילה.

 

מיזם הדלקת משואות החודש

 
בראש חודש כסלו וטבת תשע"ד יצאה לדרך היוזמה לחידוש הדלקת המשואות לציון חידוש החודש.  הודלקו משואות בגוש עציון, הר חומה, מצפה יריחו, רתמים שבנגב, הרצליה וכרם מהר"ל. בהמשך תועלה מפת אינטראקטיבית שתאפשר להציב משואה עם מיקום בארץ. אם אתם רוצים להדליק משואה כל שצריך זה לצלם תמונה בראש חודש ולשלוח לדף הפייס-בוק שלנו ואנו כבר נעלה את זה ביחד עם כולם. החיבור לציר הזמן המיוחד שלנו  מהווה הזדמנות לחיבורים נוספים בחברה הישראלית. קישור לדף הפייסבוק:
 
קישור לדף הפייסבוק

 

מעגלי מתחברים בעיר הנדל"ן באילת

במהלך 4 ימי עיר הנדל"ן שהתקיימה באילת (17-21 נוב' 2013) התקיימו מעגלי שיח בין באי הועידה. שולחנות "מתחברים" עגולים הוצבו במסדרונות הועידה והתקיימו שיחות על ערכים - מחוייבות חברתית -ועסקים בהנחייתנו. זו הפעם הראשונה שהשתלבנו בארוע עסקי בזכות המנהיגות של ערן רולס וקובי גוטליב מובילי מרכז הבניה הישראלי שמשלבים בין ערכים קהילתיים ועסקים.

 

מפגש תכנון וכנס שנתי מתחברים

ביום חמישי , 12 בדצמבר 2013 , יתקיים במשרדי מרכז הבניה הישראלי בכניסה לקיבוץ געש, כנס שנתי וסדנה לתכנון הפעילות ושיתופי הפעולה של הרשת "מתחברים" לשנת 2014 המונה כיום כ- 100 ארגונים. ארגונים החברים ב"מתחברים" מוזמנים לשלוח נציגיהם.
ליצירת קשר ולרישום מוקדם

 

 

 
להצטרפות לרשימת תפוצה של המידעון